Pješačko hodočašće Pečuške biskupije
36 Dok su oni o tom razgovarali, stane Isus posred njih i reče im: „Mir vama!” 37 Oni, zbunjeni i prestrašeni, pomisliše da vide duha. 38 Reče im Isus: „Zašto se prepadoste? Zašto vam sumnje obuzimaju srce? 39 Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam.” (Lk 36-39)
Srž citata iz Lukinog evanđelja bila je zvijezda vodilja pješačkog hodočašća koje je i ove godine upriličeno sa strane Pečuške biskupije. Bilo je to u subotu 9-og svibnja, procesija vjernika starijih i mlađih krenula je iz Pečuha da bi se na kratak odmor zaustavila u Salanti i u Turonju. Hodočasnike je kao i svetu misu predvodio mons. László Felföldi, pečuški biskup, misa je predvođena na mađarskom jeziku, a čula su se čitanja i pjesme na hrvatskom i njemačkom. Hrvatsku narodnost zastupao je pjevački zbor iz Harkanja. Prvo pješačko hodočašće kako se navodi u izvješću portala biskupije održano je 2009. godine kada se slavila tisućita obljetnica osnutka biskupije, i od tada se permanentno održava. Ovaj put se molilo za mir u srcima, u narodima i u cijelom svijetu.
Tekst: Milica Klaić Tarađija
Slike: Đuro Tarađija